درایو / اینورتر / سافت استارت, صنعتی

این درایوها دسته ای از درایوهای زیمنس Siemens هستند که برای کاربردهای عمومی در نظر گرفته شده اند.البته منظور از عمومی ،پیش پا افتاده نیست، ایندسته از درایوهای زیمنس از پرفروش ترین و پرتعداد ترین درایوهای استفاده شده در صنایع دنیا میباشند.

میکرومستر Micromaster در چهار دسته 410,420,430,440 تولید میشده است که مدل 410 از سال 2007 تولید نمیشود.ولی سه مدل دیگر در رنج توانی 0.12 تا 250 کیلووات تولید میشود.

با توجه به پشتوانه قدرتمند زیمنس در تولید اینورتر (درایو) و استفاده از قطعات مرغوب در تولید و قیمت رقابتی آن نسبت به دیگر برندها،موجب آن شده که این دسته از درایوهای زیمنس Micromaster میلیونها بار در سطح جهان تست و راه اندازی شوند و در کاربردهای مختلف خود را نشان دهند.

 

اینورتر Micromaster 420

 

این اینورتر (درایو) مناسب مواردی است که به سرعت های مختلف نیاز داریم ولی پروسه کنترلی پیچیده ای نداریم،در کانوایرها این نوع درایو را خیلی زیاد میبینیم.طراحی این درایو هم مثل همه درایوهای زیمنس ماژولار است و براحتی میتوانیم از بخش جلوی درایو جهت نصب پنل کنترلی و ماژول ارتباطی استفاده کنیم.

از خصوصیات این درایو حفاظت موتور حائز اهمیت است و علاوه بر کنترل سرعت حفاطتهای اضافه ولتاژ و اضافه جریان رادارد.

در ساختار خیلی از ماشین آلات تولید شده این درایو را میبینیم بطور مثال در ماشینهای لباسشویی غول پیکر تولیدی شرکت سویسی Schulthess از درایوهای MM420 استفاده میشوند.

 

اینورتر micromaster 420

 

 

اینورتر Micromaster 430

 

درایوهای 430 زیمنس دارای قابلیتهای 420 هستند و علاوه برآن با توجه به توابع خاص فن و پمپ که در آنها وجود دارد بسیار زیاد در این کاربردها استفاده شده اند.شاید بتوان گفت پرتعداد ترین استفاده از مجموعه Micromaster همین مدل MM430 میباشد.

بطور مثال قابلیتی در این درایو وجود دارد که حالت بی باری پمپ را تشخیص داده و از کارکرد آن جلوگیری میکند(این حالت برای پمپ بسیار خطرناک است.)

اینورتر MM430 از ماژول BOP2 برای کنترل استفاده میکند که با مدل های دیگر Micromaster متفاوت است و دلیل این تفاوت فانکشنهای مختص فن و پمپ میباشد.

همچنین درایو MM430 با توجه به داشتن ورودی مربوط به PTC قابلیت محافطت حرارتی روی موتور را دارد که در توانهای بالا بسیار مهم است.لازم بذکر است این دسته درایوها باتوجه به قابلیتهایی که دارند و اینکه ساخت آلمان هستند،از لحاظ قیمت با درایوهای آسیای شرقی رقابت میکنند که جایی برای بحث در انتخاب آن باقی نمیگذارد.در ادامه جدول مشخصات MM430 را مشاهده میکنید.

 

اینورتر Micromaster 430

 

 

اینورتر Micromaster 440

 

یک درایو، یک کنترلر،یک محافظ و بطور کلی یک راه حل بسیار خوب برای استفاده در پروسه های پیچیده صنعتی است.Micromaster 440 علاوه بر قابلیتهای قبلی توانمندی اجرای لوپهای کنترلی را دارد.

میکرومستر 440 دارای یک PLC داخلی است که امکان برنامه نویسی را برای اپراتور فراهم میکند.این مدل از لحاظ هجم بسیار کوچک میباشد یعنی درایو MM440 در توان برابر در مقایسه با برندهای دیگر، هجم کوچکتری را اشغال میکند که این قابلیت باعث کوچکتر شدن فریم و تابلو کنترل میشود.این خصوصیت تاثیر خوبی درکم شدن هزینه های تهیه فریم میباشد.

این درایو با قابلیتهای کنترلی بسیاری که در اختیار اپراتور قرار میدهد میتواند انتخاب بسیار خوبی برای پروسه های صنعتی باشد.از جمله استفاده کنندگن از اینورتر MM440 میتوان به پالایشگاها ،تصفیه خانه ها و کارخانجات اشاره کرد.

جدول ذیل مشخصات این درایو را نشان میدهد.

 

اینورتر Micromaster 440

 

دانلود کاتالوگ اینورترهای میکرومستر زیمنس