متنا

تجهیزات مورد نیاز جهت تعمیر درایو

Article-Drive-repair-tools-main

تکنولوژی اینورتر مدت زیادی است که وارد بازار جهانی شده است . با وجود این که عمر زیادی از فناوری اینورتر به بازارهای جهانی به ویژه ایران می گذرد، اما بسیاری از افراد هنور با این تکنولوژی آشنایی کامل ندارند و اطلاعات کافی درباره چگونگی تعمیر و وسایل مورد نیاز برای تعمیرات درایورهای اینورتر را ندارند. در این مقاله ما قصد داریم شما را با سیستم های اینورتر و چگونگی تعمیرات این سیستم ها آشنا کنیم. اگر شما هم مشکل تعمیر سیستم های اینورتر را دارید پیشنهاد می شود که مقاله تعمیر درایو را تا انتها مطالعه کنید.

مراحل تعمیر درایوها

برای این که یک تعمیر مناسب را در سیستم های اینورتر انجام داهیم لازم است طبق برنامه و با توجه به مراحل لازم الاجرا باید کار را پیش رود. درایوهای اینورتر بسیار حساس هستند. تعمیر این سیستم ها نیازمند دقت بسیار زیاد است.

مراحلی که باید آن را انجام دهیم به شرح زیر است؛

  1. یافتن مشکل
  2. تعمیر سیستم با توجه به کارکرد اینورتر
  3. نگهداری
  4. خرید قطعات
  5. برقراری ارتباط بین اینورتر و دیگر وسایل
  6. نصب و راه اندازی اینورتر
  7. یافتن مشکل

یافتن مشکل به وجود آمده در اینورتر کاری است که باید در ابتدا صورت گیرد. عیب یابی فقط برای تعمیر سیستم اینورتر کاربرد ندارد بلکه برای تعمیر هر سیستم و یا وسیله ای مورد نیاز است. خب همانطور که اشاره شد ابتدایی ترین کار ممکن یافتن مشکل یا عیب یابی است. زمانی که مشکل کارکرد سیستم را پیدا کنید به راحتی می توانید آن را تعمیر کنید و به هدف خود برسید. این کار باعث صرفه جویی در وقت و هزینه ها می شود . برای این کار شما باید به کارکرد سیستم خود توجه زیادی کنید و یا بر روی قسمت های مختلفی آن را آزمایش کنید

تعمیر سیستم اینورتر با توجه به کارکرد

پس از یافتن مشکل سیستم، وقت آن است که به تعمیر درایو بپردازید. زمانی که شما قصد دارید یک درایو اینورتر را تعمیر کنید باید به کارکرد و کاربرد اینورتر توجه زیادی کنید. زیرا درایوهای اینورتر در طیف های وسیعی توسط کارخانه ها ساخته می شود. درایورهای اینورتر ممکن است مشابه یک دیگر نباشند و با یک دیگر تفاوت عمده داشته باشند. از این رو شما باید به کارکرد اینورتر مورد نظر توجه کنید. نتیجه عدم توجه به این کارکرد خرابی بیشتر و صرف هزینه های اضافی است.

نگهداری و تعمیر درایو

زمانی که شما یک اینورتر خریداری می کنید لازم است در یک جای مناسب نگهداری کنید که مشکلی برای قطعه مورد نظر به وجود نیاید. همچنین نگهداری از سیستم اینورتر منجر به افزایش عمر قطعه یا دستگاه می شود.

خرید قطعات

خرید قطعات مناسب مهمترین مرحله ای است که شما باید آن را انجام دهید. قطعاتی را که خریداری می کنید باید با توجه به مشکل بوجود آمده باشد. همچنین وسیله ای که خریداری می کنید باید از کیفیت مناسب برخوردار باشد. چرا که اگر فاقد کیفیت باشد ممکن است به درایور شما صدمه وارد کند.

برقراری ارتباط بین اینورتر و دیگر دستگاه ها

در مراحل پایانی شما باید اینورتر مورد نظر را فعال کنید و به صورت آزمایشی کارکرد آن را مشاهده کنید. در این مرحله شما به راحتی می توانید بفهمید که آیا تعمیراتی که انجام داده اید به خوبی بوده است یا خیر و اگر مشکلی وجود دارد آن را برطرف کنید/

نصب و راه اندازی اینورتر

در آخرین مرحله شما باید اینورتر مورد نظر را نصب و راه اندازی کنید. این مرحله زمانی است که شما تعمیرات را با توجه به مراحلی که پیشتر گفته شد را به خوبی انجام داده باشید. و شما به مرحله آخر یعنی نصب و راه اندازی اینورتر میرسید.

تجهیزات مورد نیاز برای تعمیر اینورترها

لوازمی که برای تعمیرات درایوهای اینورتر نیاز دارید متفاوت اند، شما باید با توجه به مشکل، وسیله مورد نظر را انتخاب کنید. گزینش درست وسیله گام بسیار مهمی در تعمیر داریو مورد نظر است. یکسری از وسایلی که برای تعمیر اینورتر ها استفاده می شود شامل یک سری وسایل عمومی مثل؛ سیم چین، دم باریک، چهارسو و پیچ گوشتی هستند. که این وسایل در کلیه درایوهای اینورتر کاربرد دارند و می تواند از آنها برای تعمیر سیستم مورد نظر استفاده کنید.

هویه یکی از وسایلی است که کاربرد آن برای تعمیرات ضروری است. در کنار هویه شما نیاز به تهیه قلع کش دارید. قلع کش این وسیله برای جداسازی قطعات کاربرد زیادی دارد. قلع کش مورد نظر باید دستی باشد که شما تسلط کافی برای جدا سازی قطعات داشته باشد. علاوه بر وسایلی که ذکر شد شما به مولتیمتر دیجیتال یا آنالوگ و وسایل اولیه الکترونیک نیاز دارید. در موارد پیشرفته اسیلوسکوپ و… نیز میتواند مورد نیاز باشد. وسایل نام برده به شما کمک می کند که یک تعمیر مناسب و راحت را انجام دهید.

ثبت دیدگاه
هنوز هیچ دیدگاهی برای این مقاله ثبت نشده
به این مطلب امتیاز بدهید