تعمیر درایو و اینورتر صنعتی

در فضای کارگاهی و آزمایشگاهی متنا با در اختیار داشتن تجهیزات تست و تعمیر و همچنین تجربه و توانایی متخصصان متنا در زمینه تعمیرات درایو / اینورتر و سافت استارت توانایی تعمیر پیچیده ترن مشکلات را دارا می باشیم.

تست درایوهای میکرومستر 430

درایوهای فوق متعلق به شرکت پالایش نفت تهران میباشد.قبل از ارسال درایوها به مجموعه متنا،این تجهیزات به تعمیرکار دیگری ارسال شده بود و وقتی به متنا رسید برچسب غیرقابل تعمیر داشت.
بنابراین فرآیند عیبیابی بطور کامل از ابتدا روی تجهیز انجام شد و بردها با نقشه های موجود مطابقت داده شدند، همچنین در فرآیند عیبیابی مشخص گردید که مشکل اصلی از بردهای واسط بین کنترل و پاور میباشند.
این درایوها تعمیر شدند و هم اکنون در پالایش نفت درحال کار هستند.فیلم تست درایوها را مشاهده میکنید.این درایوها شامل 6 ماه گارانتی تعمیرات هستند.

 تست سافت استارت 132KW زیمنس

این تجهیز متعلق به شرکت آبفا کرمانشاه است که با شرح خرابی “عدم روشن شدن سافت” به مرکز تعمیرات و نگهداری ایران ارسال گردید.
پس از انجام عیبیابی مشخص گردید ایراد تجهیز از برد کنترل آن میباشد.
پس از سفارش و تهیه قطعات مورد نیاز از سورس همکار در کشور فنلاند، تجهیز تعمیر و تست گردید. فیلم فوق تست سافت استارت 132 کیلووات با موتور 5 کیلووات در محیط کارگاه میباشد.
تجهیز فوق هم اکنون در مجموعه آبفا استان کرمانشاه بدون خاموشی درحال کار میباشد.ضمنا این تجهیز شامل 6 ماه گارانتی تعمیرات “متنا”میباشد.

مراحل تعمیر درایو ، اینورتر و سافت استارت

عیب یابی دقیق و کارشناسی قطعه معیوب

اولین قدم در انجام تعمیرات عیبیابی است،که این کار از طریق گوش دادن به حرفهای مشتری و بررسی و تست های مختلف تجهیز حاصل میشود. در همین جهت نحوه روند عیبیابی و تعمیرات و تست هر دسته متفاوت است.

تعمیر درایو با توجه به کاربرد آنها

درایو و سافت استارتها در رنجهای وسیعی در کارخانجات استفاده می شوند، بطور مثال درایوهایی که برای یک بالابر استفاده میشوند با درایو یک روبات متفاوت می باشد.

نگهداری و تعمیرات

با توجه به اهمیت نگهداری و تعمیرات دوره ای در مورد تجهیزات صنعتی و تاثیر این خدمات در افزایش طول عمر تجهیزات، متنا نگهداری تجهیزات در حال کار در مراکز صنعتی را انجام میدهد.ای فرآیند توسط برنامه ریزی مشترک کارفرما و متنا انجام می شود. در نتیجه طول عمر تجهیزات و زمان مفید روشن بودن خط و بازدهی خط افزایش خواهد یافت.نتیجه انجام نگهداری توسط کارفرما قابل اندازه گیری خواهد بود.

تامین قطعات درایو و سافت استارت

درصورتی که تجهیزات جانبی درایو و سافت استارترها که در تعمیرات این تجهیزات مورد نیاز هستند وجود نداشته باشد متنا توانایی تامین این قطعات را از خارج از کشور دارد

برقراری ارتباط بین درایوها و سایر تجهیزات

گاها نیاز است در یک پروسه اتوماسیون،تجهیزات دیگری نیز به اجزائ کارخانه اضافه شود تا فرآیند کار کاملتر گردد. در این شرایط نیاز است تا درایو و سافت جدید از طریق شبکه صنعتی به تجهیزات قبلی ارتباط برقرار کند. متنا در زمینه شبکه های صنعتی متخصص است و توانمندی برقراری ارتباط بین بخشهای مختلف تجهیزات را دارد.

نصب و راه اندازی

نصب و راه اندازی و پارامتردهی درایو و سافتهای تعمیری و نو در محل مشتری و کارخانه، در برخی موارد با توجه به نیاز کارفرما نیاز است تا تجهیزات جدیدی به سیستم در حال کار افزوده شود. در این حالت تیم متنا توانمندی ارائه خدمات سریع و تضمینی در محل مشتری را دارد و تابحال تعداد زیادی فعالیت تصب و راه اندازی در محل داشته است.

طراحی و ساخت برد

باتوجه به تخصص مهندسین الکترونیک مشغول در مرکز تعمیرات و نگهداری ایران توانایی طراحی و ساخت بردهای صنعتی وجود دارد.متنا توانایی و تجربه ساخت بردهای کنترلی را دارد بخصوص در جاهایی که نخواهیم از تجهیزات روتین کنترل و اتوماسیون استفاده کنیم.

گارانتی تعمیرات تجهیزاتی

گارانتی تعمیرات تجهیزاتی که در مجموعه مرکز تعمیرات و نگهداری ایران تعمیر می شوند.علاوه بر مهلت تست از زمان گارانتی نیز برخوردار است. با توجه به هزینه تجهیزات و همچنین مسئولیت خطیر آنها در پروسه های صنعتی نیاز به گارانتی در مورد تجهیزات صنعتی کاملا مشهود میباشد.متنا تجهیزات تعمیری خود را گارانتی میکند.