دوره تعمیرات درایو
دوره تعمیرات درایو - موبایل

چرا تعمیرات درایو و اینورتر؟

برای پاسخ به این سوال که چرا باید سراغ تعمیرات درایو و اینورتر رفت کافیست بدانیم بیشترین تعداد تجهیزات اتوماسیون استفاده شده در صنعت، درایوها و اینورترها هستند. فرض کنید به ازای هر موتور الکتریکی یک درایو وجود دارد و هر روز به تعداد آنها اضافه میشود البته نه فقط صنعت بلکه تقریبا در هر ساختمانی که آسانسور دارد حداقل یک درایو استفاده میشود. هرسال تعداد قابل توجهی درایو جدید به صنایع مختلف اضافه میشوند این عدد در ایران حدود 5000 میباشد و قاعدتاً این تجهیزات به خدمات تعمیرات درایو و نگهداری نیاز دارند.

محیط آموزش متنا:

محیط آموزش کارگاه فنی متنا میباشد که تعمیر درایو و اینوتر های مشتریان متنا نیز در همین فضا انجام میگیرد. یعنی شرکت کنندگان دوره در محیط کار واقعی آموزش میبینند. علاوه بر بحث آموزش این موضوع میتواند در ملزومات مورد نیاز شرکت کنندگان برای پایه گذاری تاسیس کارگاه شخصی خودشان نیز یاری دهد. البته شرکت کنندگان در خصوص بازار کار و نحوه راه اندازی کارگاه تعمیرات میتوانند مشاوره و آموزشهای بسیار ارزنده ای را از مدیریت مرکز تعمیرات و نگهداری ایران بطور رایگان دریافت کنند.

شرکت کنندگان دوره:

اکثر شرکت کنندگان این دوره افرادی هستند که یا در زمینه اتوماسیون صنعتی فعال هستند و نیاز دارند خدمات تعمیر اینورتر را به مشتریان خود ارائه کنند یا افرادی هستند که در حال راه اندازی کارگاه تعمیرات خود بعنوان شغل جدید یا شغل دوم هستند. البته با توجه به بازار کار تعمیر درایو قطعا به شغل اول آنها تبدیل خواهد شد.

دوره تعمیرات درایو - User

بازار کار تعمیرات درایو و اینورتر:

چند عامل در بازار کار تعمیرات دخیل است. قیمت محصول ، شرایط واردات محصول، تعداد تعمیرکاران و درخواست مشتری. 

این روزها در مورد تعمیر اینورتر و درایو چند اتفاق افتاده:

1. قیمت بشدت افزایش پیدا کرده و مشتریان تمایل به تعمیر دارند تا تعویض معمولا هر درایو 3 بار در طول عمر خود تعمیر اساسی میشود.

2. واردات بدلیل قوانین تولید داخل و تحریم برندهای خارجی محدود شده و مشتریان توانایی خرید ندارند بنابراین تعمیر میکنند.

3. روی آوردن صنایع جدید به درایو ها مثل آسانسور، تاسیسات و…

4. تعداد تعمیرکاران در این حوزه بشدت کم است در واقع به نسبت تعداد درایوهای فروخته شده طی سالهای اخیر تعداد تعمیرکاران بشدت کم است.

5. تعداد درایوها در صنعت بیشمار است و روزبروز در حال افزایش است.

پشتیبانی تعمیر درایو و اینورتر

دوره تعمیرات درایو - Graphic

شرکت در دوره تازه شروع کار است، الکترونیک و تعمیرات انتها ندارد و هیچ دوره ای کامل نیست پس شرکت کنندگان نیاز به کمک خواهند داشت. به همین دلیل شرکت کنندگان بعد از دوره میتوانند با اساتید و کارشناسان شرکت متنا ارتباط داشته باشند. البته بهتر از همه عضویت در گروه های پشتیبانی تعمیر درایو متناست (تحت عنوان تعمیرات تخصصی) چرا که هم اساتید هم شرکت کنندگان قبلی دوره ها که هم اکنون مشغول تعمیرات درایو هستند در این گروه ها عضویت دارند. شرکت کنندگان متعهد هستند که در این گروه از لحاظ فنی و در صورت امکان به یکدیگر کمک کنند.

محتوای دوره:

در این دوره شرکت کنندگان با قرارگرفتن در فضای کاری متنا و استفاده از درایوهای موجود در کارگاه بالغ بر 40 مدل درایو در مدل ها و توانهای مختلف از 0.7 کیلووات تا 90 کیلووات با بخش های مختلف درایوها آشنا میشوند. در نتیجه آموزش تعمیر درایو باید به نقطه ای برسیم که دانشجو بتواند عیب یابی درایو و برآورد هزینه را انجام دهد.

سرفصل دوره تعمیرات درایو:

 • معرفی درایو و اینورتر وکاربردهای آن در صنعت
 • معرفی برندهای پرکاربرد در صنعت
 • نحوه عیب یابی درایو و اینورتر معیوب
 • روشهای تعمیرات درایو و اینورتر
 • نحوه تست قطعات موجود در درایو
 • معرفی بلوکی بخشهای مختلف درایو
 • تعمیر یک درایو واقعی
 • نصب سخت افزار درایو
 • پارامتردهی و راه اندازی و تست درایو تعمیر شده
 • نکات کاربردی در نگهداری و PM درایوها و اینورترها
 • تفاوتهای سروو درایوها و درایوهای AC

شرایط دوره

مدت دوره          24 ساعت (سه روز)

محل برگزاری       تهران (کارگاه مرکزی متنا)

اقامت                پذیرایی و هتل رایگان

نحوه برگزاری       عملی و تجربی

هزینه رسمی        5.700.000 تومان

هزینه با تخفیف    4.900.000 تومان

تلفن پشتیبانی      02144647524